Олексій Баганець
Адвокат, правозахисник

У новому законі про прокуратуру є норми, що підривають основи унітарної держави

31 жовтня 2014

Він також розкритикував положення нового закону, згідно з яким генпрокурор не може призначати своїх заступників, районних прокурорів і т. д. за своєю ініціативою

У новому законі про прокуратуру закладені норми, що підривають основи унітарної держави. Про це він заявив в інтерв'ю "РБК-Україна" заступник генерального прокурора Олексій Баганець.

"На мою думку, в новому законі (про прокуратуру. - Ред.) також закладені норми, які, по суті, підривають основи унітарної держави", - сказав Баганець.

Крім того, він розкритикував положення нового закону, згідно з якими генеральний прокурор не може призначати своїх заступників, районних прокурорів і т. д. за своєю ініціативою. "За новим законом цих керівників буде рекомендувати рада прокурорів, і тільки після їъ рекомендації генеральний прокурор буде мати право призначити цих осіб. Як прокурор зможе у виховних цілях впливати на своїх підлеглих, якщо питання заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності також не будуть входити до його компетенції? Тепер ці питання можна буде вирішувати лише з дозволу кваліфікаційно-дисциплінарної комісії. Як же бути з принципом забезпечення єдності структури органів прокуратури, що прямо передбачено в Конституції України? Виходить, що генпрокурор не матиме впливу на будь-якого прокурора області, я вже не кажу про прокурорів районів і міст", - заявив він.

Детальніше тут: http://ua.112.ua/polityka/baganec-u-novomu-zakoni-pro-prokuraturu-ye-normi-scho-pidrivayut-osnovi-unitarnoyi-derzhavi-139044.html

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!