Олексій Баганець
Адвокат, правозахисник

Злочинність без кордонів: висновки

19 квітня 2018
Злочинність без кордонів: висновки

Заключна частина аналізу стану злочинності за 2017 рік.

 

Проведений аналіз стану злочинності та протидії їй за 2017 рік змушує прийти до досить невтішних висновків. Країна продовжує потерпати від масових злочинних посягань,  а правоохоронці фактично бездіють та не взмозі ефективно боротися з цим суспільно-небезпечним явищем. Наслідки такої ситуації досить критичні: зубожілий український народ став ще більш безпорадним та беззахисним, а злочинці більш жорстокими та впевненішими у безкарності своїх злочинних дій. Водночас, небезпечним є той фактор, що така тенденція набирає своїх обертів, а влада вперто не бажає адекватно реагувати на ці небезпечні виклики та виправляти допущені помилки.

 

Варто нагадати, що нинішні правоохоронні органи не приділяють жодної уваги аналізу злочинності, її структурі та тенденціям, не з’ясовують її причин та наслідків, не інформують об’єктивно про це суспільство, а відповідно і не беруть на себе відповідальності за таку критично-небезпечну обстановку в Україні.

 

Оскільки така ситуація наштовхує на думку, що влада не зацікавлена у дійсно ефективній та дієвій роботі правоохоронців по боротьбі зі злочинністю і тому не варто чекати від неї зміни триваючих процесів щодо подальшої руйнівної «реформи» правоохоронних органів», я змушений за власною ініціативою вивчити цю проблему та надати свої бачення шляхів виходу із цього глухого кута, куди завела країну нинішня так звана «демократична влада», зруйнувавши попередню діючу систему правоохоронних органів на чолі із Генеральним прокурором України, при цьому знищивши колись потужну прокуратуру, фактично ліквідувавши попередню міліцію та її найбільш результативні підрозділи, одночасно створивши безліч нових безконтрольних антикорупційних органів з безвідповідальними керівниками, які лише дублюють свої повноваження з іншими правоохоронними органами, вимагають собі додаткових повноважень, посилаючись на різні причини своїх незадовільних результатів, постійно з’ясовують стосунки з іншими правоохоронними органами або навіть і між собою, постійно порушуючи вимоги законів та права людей, перетворивши свою роботу у суцільний піар.

 

Дійсно, сьогоднішній стан безпорадних і недолугих правоохоронних органів потребує негайної реанімації, оскільки ні один із них не  виконує належним чином свого основного завдання – захищати права громадян та протидіяти злочинності, в т.ч. корупції. Спостерігаючи та аналізуючи протягом року діяльність органів прокуратури, Національної поліції, Служби безпеки України та Національного антикорупційного бюро разом з Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою справджуються, на превеликий жаль, усі мої невтішні прогнози: ці органи протистоять один одному, ведуть міжусобні  війни та боротьбу за більші повноваження, використовуючи піар-платформи для переконливішого штучного рейтингу, а ті мізерні результати розслідувань, які проводяться  з грубим порушенням вимог кримінального процесуального законодавства, однозначно  в майбутньому «розваляться» у судах, оскільки проведені з незліченою кількістю порушень прав і свобод громадян.

 

Саме тому, будучи не байдужим до своєї країни, до  долі українців та правоохоронної системи в цілому, я хотів би втрутитись у цей правоохоронний хаос та запропонувати свою Концепцію вдосконалення діяльності правоохоронних органів по боротьбі із злочинністю, в т.ч. і організованою, та корупцією, яку обов’язково оприлюдню для ознайомлення як влади та політиків, так і інших зацікавлених осіб. Я детально опишу усі проблемі моменти, які накопичились у діяльності правоохоронної системи, а також запропоную шляхи їх подолання.

 

Хочеться вірити, що рано чи пізно цей документ знадобиться небайдужим та професійним людям, які будуть хотіти і зможуть зробити життя українського народу кращим.

 

Наостанок, я хотів би зауважити, що професійно підготовлена спільними зусиллями нормативно-правова база боротьби із тими чи іншими проблемами в країні, зокрема злочинністю та корупцією, є фундаментом успіху, якого можна досягти маючи кваліфікованих та добросовісних  її виконавців та бажання очільників влади принести країні дійсно якісні, а не лише кількісні зміни!

Рівень протидії злочинності та стан розкриття кримінальних правопорушень у 2017 році (у порівнянні з 2013-2016 роками) Частина 3

Стан злочинності за окремими видами кримінальних правопорушень протягом 2017 року (у порівнянні з 2009, 2010, 2013, 2016 роками) Частина 2.

Загальний  стан злочинності, її структури і динаміки на території України за 2017 рік (в порівнянні зі статистичними даними за 2009, 2010, 2013- 2016 роки) Частина 1.

Екс-заступник Генерального прокурора України,

кандидат юридичних наук, заслужений юрист України, адвокат

О.В. Баганець

Похожие статьи:

БлогКОНЦЕПЦІЯ вдосконалення діяльності правоохоронних органів України

БлогЧому злочинність постійно хочуть приховати, а не побороти?

БлогТенденції злочинності 2018 року

БлогЯк правоохоронці розкривали злочини в 2017 році?

БлогДинаміка резонансних злочинів у 2017 році

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!