Олексій Баганець
Адвокат, правозахисник

Блог

КРИВАВІ ПЛОДИ «УСПІШНОЇ» РЕФОРМИ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІЦІЇ

Вирішив поділитися враженнями від участі в ток-шоу «Стосується кожного» на телеканалі «Інтер» на тему катувань і згвалтування дівчини в Кагарлицькому відділі поліції ГУ Національної поліції в Київській області.

15 червня 2020 | 500 переглядів
ЧЕРГОВА ПОРЦІЯ ВІДВЕРТОЇ БРЕХНІ

Спостерігаючи за черговою хвилею негативу, в основному, справедливого, на адресу міністра внутрішніх справ України А.Авакова вже за часів нинішньої влади, пов’язаного із трагічними і одночасно тривожними подіями в Кагарлику і Броварах Київської області, стріляниною в Одесі, груповими хуліганствами, а потім і замахом на вбивство іноземного громадянина в Києві, вчиненого на замовлення групою осіб, із застосуванням вогнепальної зброї, в т.ч. із участю поліцейських, які відбулися майже одночасно і свідчать беззаперечно про незадовільну роботу вже реформованої Національної поліції України, я не припиняю дивуватися моїм наївними співвітчизниками, які повірили в можливість звільнення, у зв’язку з цим, всесильного керівника цього силового відомства, під керівництвом якого працює не менше 350 тис. працівників

15 червня 2020 | 466 переглядів
ЯК В УКРАЇНІ СТВОРИЛИ БЕЗКОНТРОЛЬНОГО ПРАВООХОРОННОГО «МОНСТРА»

Проблема відсутності результатів по боротьбі із корупцією та неможливість звільнення директора НАБУ криються в законодавстві

22 травня 2020 | 545 переглядів
«Агонія прокуратури, на жаль, добігає до кінця…»
22 травня 2020 | 539 переглядів
Деякі роздуми від «звіту» Генерального прокурора

Почну з того, що в цілому схвально відношуся до самої ініціативи І.Венедіктової прозвітувати перед суспільством, нехай і в такій формі, про виконану нею роботу,  і за такий відносно невеликий проміжок часу. Чи це було проявом її бажання бути відкритою перед громадськістю, чи це було зроблено з метою самопіару, мені не відомо, хоча допускаю обидві версії. Ну хоча б виходячи з того, звідкіля вона брала конкретні цифри про свої результати роботи саме за два місяці, якщо статистичні звіти складаються помісячно, щоквартально, потім за півроку і за рік, але, станом на кожне перше число наступного місяця. Підтримую її акцент і на розширення можливостей використання в роботі прокурорів координаційних нарад, чим її попередники взагалі не займалися.

22 травня 2020 | 601 перегляд
ПРОПОЗИЦІЇ  ЩОДО ВІДНОВЛЕННЯ ЕФЕКТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОКУРАТУРИ ТА ОРГАНІВ ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ

Спостерігаючи за тим, як протягом останніх 6-ти місяців руйнувалась українська прокуратура командою абсолютно непрофесійної випадкової людини, призначеної вже новим Президентом нашої держави, я звертався до В.Зеленського із відкритим Листом, де застерігав про неминучі надзвичайно шкідливі наслідки  від такої «реформи». Коли я побачив, що цей черговий експеримент над прокурорами вже переріс  у справжній колапс в діяльності не тільки прокуратури, а і всієї системи органів досудового розслідування, я передав в Офіс Президента ще один Лист, але, вже із проханням негайно припинити це відверте беззаконня.

 

І сьогодні, коли вже немає на посаді Генерального прокурора названого вище лже-реформатора, який, замість того, щоб покаятися, пообіцяв у парламенті повернутися, тільки не зрозуміло куди, а на його місце призначена інша особа і теж надзвичайно «далека» від проблем і специфіки прокурорської діяльності, що не дає особисто мені надії повірити в зміни на краще: в негайне  призупинення, так званої, «переатестації» прокурорів, відновлення на посадах та повернення незаконно звільнених досвідчених і професійних прокурорів здатних вже сьогодні приступити до виконання своїх службових обов’язків і т.д., я особисто розробив і надіслав як Ірині Венедіктовій, так і керівникам Офісу Президента України Андрію Єрмаку та профільного Комітету Верховної Ради Денису Монастирському власні «Пропозиції» (нехай і в скороченому вигляді) щодо відновлення ефективної діяльності прокуратури та органів досудового розслідування. І продовжую наголошувати, якщо ці рекомендації не будуть враховані найближчим часом, чекати на покращення діяльності прокуратури і органів досудового розслідування, чи, тим більше, посилення боротьби із злочинністю і корупцією у вищих ешелонах влади, що Президент України обіцяв у вигляді «весняних посадок», не варто!

17 березня 2020 | 4426 переглядів
Чи розуміє Р.Рябошапка функції прокуратури

Чи усвідомлює нинішній Генеральний прокурор зміст функцій органів прокуратури і взагалі чим повинні займатися органи прокуратури, особливо в нинішніх умовах?

10 лютого 2020 | 4253 переглядів
НАСТУП "ІНОЗЕМНИХ АГЕНТІВ" НА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ НАШОЇ ДЕРЖАВИ!

Кілька думок з приводу подальшого наступу «іноземних агентів», які за нової влади проникли вже і до Верховної Ради, на незалежність нашої держави!

28 січня 2020 | 1498 переглядів
Про що свідчать «зміни» в прокуратурі і до чого вони приведуть?!
28 грудня 2019 | 655 переглядів
РУСЛАН РЯБОШАПКА ТА ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАВДАННЯ ОРГАНІВ ПРОКУРАТУРИ

Так чи розуміє новий Генеральний прокурор першочергові завдання  органів прокуратури в нинішніх умовах?!

11 грудня 2019 | 572 переглядів
Чи зможе нинішній очільник Генеральної прокуратури України стати найуспішнішим Генеральним прокурором

Чи зможе нинішній очільник Генеральної прокуратури України стати найуспішнішим Генеральним прокурором, якщо так зване «очищення» прокуратури відбувається із грубим порушенням прав людини і громадянина?!

22 листопада 2019 | 4752 переглядів
Так чи «зільє» Р. Рябошапка справи по Майдану?

Так чи дійсно нове керівництво Генеральної прокуратури «зливає» кримінальні провадження за підозрою бувшого Президента України В. Януковича і його оточення у вчиненні тяжких і особливо тяжких злочинів як на Майдані, так і пов’язані із розкраданням державного майна? 

15 листопада 2019 | 2050 переглядів
До чого може призвести така реформа прокуратури

Сьогодні отримав відповідь із Офісу Президента України на свій відкритий лист від 11.10.2019 року на ім’я Володимира Олександровича Зеленського

29 жовтня 2019 | 1155 переглядів
Лист Президенту щодо реформування прокуратури

Відкритий лист

Президенту України

Зеленському Володимиру Олександровичу

10 жовтня 2019 | 21895 переглядів
Чи зламає нова влада практику беззаконня правоохоронців?

Чому в Україні з 2014 року і до сьогодні (на відміну від попередніх років) взагалі не звертають увагу на систематичні порушення правоохоронними органами прав і свобод громадян? Чи зможе зламати цю порочну практику новий Президент України як Гарант Конституції?

7 жовтня 2019 | 1598 переглядів