Олексій Баганець
Адвокат, правозахисник

Блог

Агенти ФБР в НАБУ: законність та підстави співпраці

Чи законно діють наші нові антикорупційні органи, залучаючи до своєї оперативно-розшукової діяльності чи до проведення досудового розслідування співробітників Федерального Бюро розслідування США?!

15 січня 2018 | 4867 переглядів
Чому злочинність постійно хочуть приховати, а не побороти?

Я чітко усвідомлюю, що нинішня влада вперто не звертає увагу на стан криміногенної обстановки в державі, яка погіршується з року в рік, починаючи із 2014 року. Спочатку вищі посадові особи України пояснювали це війною на Донбасі, потім почали перекладати вину за ріст злочинності, особливо пов’язаної із застосуванням вогнепальної зброї та вибухівки, на Росію і т.д. В цьому році керівники правоохоронних органів дещо змінили тактику і стали заспокоювати суспільство тим, що, начебто, зростання злочинності не тільки припинилось, а навіть спостерігається деяке її зменшення. За їх доводами навіть розкриття злочинів покращилось станом на листопад місяць цього року по зрівнянню із минулим роком.

13 грудня 2017 | 4794 переглядів
ДБР, НАБУ і ГПУ: розподіл позицій правоохоронних органів

Хіба це не колапс правоохоронної системи України, коли до закінчення повноважень органів прокуратури по розслідуванню злочинів Державне бюро розслідувань так і не було створено? І що можна чекати від цього правоохоронного органу?

20 листопада 2017 | 8031 перегляд
«Газова справа Онищенко»: схема доказування винуватості та її результати

Чи варто чекати навіть після створення, так званого, «Вищого антиокрпуційного суду» суттєвих змін у результативності НАБУ, як про це наголошують керівництво НАБУ і його вітчизняні та закордонні лоббі?

13 листопада 2017 | 3064 переглядів
Спецконфіскація коштів Януковича: «конфіскувати неможна повернути» (частина 2 - судова практика)

Продовжуючи аналіз застосованої ГПУ «схеми» щодо так званої «спецконфіскації», начебто,  коштів Януковича, зупинюсь на деяких аспектах судової практики, яку проігнорували як прокурори, так і судді.

9 листопада 2017 | 3769 переглядів
Спецконфіскація коштів Януковича: «конфіскувати неможна повернути»

Чи дійсно є «перемогою» Генпрокуратури спецконфіскація так званих «коштів Януковича» в сумі 1,5 млрд. доларів США, за рішенням Краматорського міського суду Донецької області, та 200 млн. доларів США, за рішенням Соснівського районного суду м. Черкаси? Чи це, навпаки, являється проявом авантюризму і свавілля нинішніх правоохоронців та суду? Чи, все ж таки, це лише піар-акція політичного гравця, а нині – Генпрокурора Ю. Луценка? І насамкінець: якими наслідками для держави може обернутись в майбутньому така «діяльність» Генеральної прокуратури і названих судів по «спецконфіскації» чужого майна?

6 листопада 2017 | 3161 перегляд
Чи потрібен Україні спеціалізований антикорупційний суд?

Чергова зміна риторики Президента України (тепер уже щодо необхідності створення Вищого антикорупційного суду,  а не антикорупційної палати) як свідчення неприйнятності і шкідливості «реформ», нав’язаних Україні із-за кордону

18 жовтня 2017 | 4703 переглядів
«Судова реформа»: що далі буде…

Приведення нормативних актів до нової редакції Конституції України: аналіз законодавчих змін в руслі «судової реформи»

4 жовтня 2017 | 6959 переглядів
«Наганяї» Генпрокурора: аналіз проведених оперативних нарад

З якою метою та на якій правовій основі Генпрокурором проводились так звані «кущові» оперативні наради в містах Житомирі  і Дніпрі та до якого результату вони могли призвести?

11 вересня 2017 | 7681 перегляд
6 подань – 6 випадків ганьби вітчизняних правоохоронців (2 частина)

Аналіз подань на притягнення до кримінальної відповідальності нардепів Довгого, Добкіна, Дейдея та Лозового  або як правоохоронці спішили, спішили і насмішили

 

22 серпня 2017 | 3874 переглядів
6 подань – 6 випадків ганьби вітчизняних правоохоронців

Наскільки юридично і фахово були підготовлені в липні п.р. Генеральною прокуратурою і САП подання до Верховної Ради на притягнення до кримінальної відповідальності 6-ти народних депутатів?

18 серпня 2017 | 4119 переглядів
Антикорупційне «провалля»: чи виправдовує НАБУ своє існування?

Корупція в останні десь років 9-12 (за моїми підрахунками) залишається однією з найсерйозніших проблем України, оскільки діюча влада за цей час не забезпечувала ефективного механізму протидії цьому край небезпечному явищу. Одним із найбільш прийнятних шляхів її вирішення нова, так би мовити, демократична влада, декларуючи саме прагнення до європейських стандартів, замість усунення причин цього явища, обрала чомусь так звану  «реформу» правоохоронних органів, а фактично взяла курс на знищення правоохоронної системи, суттєво «обезкровила» існуючі правоохоронні органи та абсолютно непродумано «наплодила» нові антикорупційні відомства. До чого це призвело та який ми отримали результат внаслідок таких «реформаторських перетворень», я намагався з’ясувати, досліджуючи та аналізуючи, в черговий раз, діяльність того ж Національного антикорупційного бюро України (далі — НАБУ).

6 червня 2017 | 4854 переглядів
Гучна справа Насірова: 10 основних провалів НАБУ та їх наслідки

Сьогодні так розрекламоване Національне антикорупційне бюро України, разом з «результатами» своєї діяльності за час свого існування, на слуху ледь не кожного дня. Гучні затримання кількох осіб, начебто наближених до нинішньої влади, масштабні, чи більше голослівні обіцянки щодо їх реального покарання, наявності судових перспектив таких справ, з першого погляду, захоплюють та дають надію суспільству на реальний результат. Але, в дійсності, все це як манекен — гарний ззовні, проте пустий і абсолютно мертвий всередині.

31 травня 2017 | 4366 переглядів
Нова Конституція – нова «безправна» прокуратура

Не дивлячись на очевидні прорахунки нинішніх «керманичів» держави по так званому «реформуванню» прокуратури України, яке вони розпочали в жовтні 2014 року, під приводом запровадження в її діяльність міжнародних (європейських) стандартів, що в дійсності призвело до антиконституційного позбавлення та звуження змісту і об’єму вже наданих громадянам прав, нинішні законодавці і протягом 2016 року продовжили свою діяльність на повне знищення органів прокуратури, зокрема і при внесенні змін до Основного Закону, у зв’язку з, так званою, «судовою реформою».

2 березня 2017 | 6029 переглядів
Причини, які перешкоджають ефективній роботі правоохоронних органів по боротьбі зі злочинністю

Ключові причини розгулу злочинності та безпорадності правоохоронної системи, а також можливі шляхи врегулювання даних проблем (частина 3 - заключна).

23 лютого 2017 | 5607 переглядів